Winnaars en verliezers na zes weken Iran oorlog

Last Updated on 16 april 2026 by CryptoTips.eu

Een maand geleden maakte ik al eens een overzicht van de winnaars en verliezers van dit nieuwe geopolitieke conflict. Bitcoin prijkte toen heel mooi tussen het lijstje van winnaars, wat nogmaals bewijst dat de grootste cryptomunt geopolitieke ontwikkelingen meestal makkelijk doorstaat. Ook een maand verder is dat nog steeds zo. Ook hebben we een verassende nieuwe verliezer.

Advertentie.

Winnaars: olie, TACO traders en Bitcoin

Bitcoin staat ondertussen al zo’n 20% hoger dan het uiterste laagtepunt behaald in Februari en won heel vlot sinds de aankondiging van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten. Crypto winter lijkt voorbij, al hebben we nog een derde maand van bevestiging nodig voordat dit technisch het geval is.

Ook olie blijft het erg goed doen met een winst van zo’n 30%. Spijtig genoeg voelen we dit allemaal aan de pomp.

De laatste groep zijn de Wall Street beleggers die telkens de ‘dip’ kopen als Trump naar een offramp zoekt en de markten al enkele weken gezakt waren. De zogenaamde TACO traders (Trump always chickens out) zijn de grote winnaars van de laatste twee jaar.

Verliezers: luxegoederen

Een erg verassende nieuwe verliezer van de oorlog zijn luxegoederen. Daar waar goud en de Aziatische beurzen de verliezers waren op korte termijn, zijn LVMH en Hermès de verliezers op de lange termijn.

Klanten in het Midden-Oosten laten normaal gezien het geld flink rollen, maar nu even niet. Als er raketten boven Dubai zweven blijkt dus dat Louis Vuitton daar eigenlijk het meest last van heeft.


Jeroen Kok

Jeroen is een vaste copywriter op Cryptotips.eu en behandelt alle recente gebeurtenissen in de crypto markt. Denk hierbij aan interessante nieuwsupdates, maar zeker ook aan koers- en prijsanalyses. Zijn passie voor cryptocurrency ontwikkelde hij in 2017 tijdens de bullrun. Sindsdien heeft hij enorm veel geleerd. De combinatie cryptocurrency en creatief schrijven is voor Jeroen op het lijf geschreven. En een uitstekende manier om zijn kennis te delen aan een groot publiek. Vind mij op LinkedIn / jeroen@cryptotips.eu