Craig Wright geeft per ongeluk Mt. Gox hack toe

Last Updated on 13 juni 2020 by CryptoTips.eu


Jeroen Kok

Jeroen is een vaste copywriter op Cryptotips.eu en behandelt alle recente gebeurtenissen in de crypto markt. Denk hierbij aan interessante nieuwsupdates, maar zeker ook aan koers- en prijsanalyses. Zijn passie voor cryptocurrency ontwikkelde hij in 2017 tijdens de bullrun. Sindsdien heeft hij enorm veel geleerd. De combinatie cryptocurrency en creatief schrijven is voor Jeroen op het lijf geschreven. En een uitstekende manier om zijn kennis te delen aan een groot publiek. Vind mij op LinkedIn / jeroen@cryptotips.eu

De Craig Wright zaak, die al een hele tijd aansleept, wordt steeds gekker. Één van de crypto-adressen uit het Tulip Trust waarvan Wright’s advocaten beweren dat hij de eigenaar is, blijkt gelinkt te zijn aan de befaamde Mount Gox hack. Mark Karpèles, de voormalige CEO van Mt. Gox lijkt zo meteen onschuldig. Of toch niet?

We leggen even uit waarom de wereld van crypto vandaag weer op zijn kop staat.

Advertentie.

Craig Wright en Mt. Gox

Craig Wright is de zelfverklaarde Satoshi Nakamoto en beweert dus de uitvinder en ontwikkelaar van Bitcoin te zijn. Volgens het verhaal dat Wright de wereld instuurde, ontwikkelde hij Bitcoin samen met Dave Kleiman en Hal Finney.

Door het overlijden van zijn vroegere zakenpartner Kleiman in 2013 zou hij binnenkort de private keys in handen kunnen krijgen die hem toegang geven tot alle Bitcoin in het zogeheten Tulip Trust document.

De familie van Dave Kleiman eist echter een deel op. De crypto wereld is verplicht de zaak te volgen aangezien de echte Satoshi Nakamoto recht heeft op de eerste 1.1 miljoen geminede Bitcoins. Als die verplaatst worden uit hun portefeuille, dan zou de prijs van Bitcoin erg kunnen fluctueren.

Mt. Gox was dan weer de eerste grote Bitcoin exchange. Echter, deze beruchte exchange is vooral bekend omdat ze in 2014 failliet ging na een reeks hacks die nooit opgehelderd zijn. De toenmalige CEO van Mt. Gox, de Fransman Mark Karpèles, wordt door sommigen aangeduid als de echte schuldige maar bewijzen zijn er niet.

Karpèles tweet beschuldiging

Minder dan een dag geleden merkte voormalig Mt Gox CEO Mark Karpèles opeens op dat een rechtbankdocument gebruikt door het advocatenteam van Craig Wright een adres bevat dat hem nogal bekend voorkomt. Het is namelijk zo dat één van de adressen die Craig Wright beweert dat tot het Tulip Trust behoren, het adres is waarnaar sommige Bitcoins tijdens een Mt Gox hack versluisd zijn.

Karpelès zei:

Het 1Feex-adres bevat ongeveer 80k BTC gestolen van Mt. Gox in maart 2011. Craig Wright beweert tot voor kort de controle over dit adres te hebben gehad, waarmee hij dus wettelijk aansprakelijk is voor schade en rente?

Met andere woorden, als Craig Wright wil bewijzen dat hij de eigenaar is van het Tulip Trust, dient hij ook onmiddellijk toe te geven dat hij deel uitmaakte van het team dat de Mt. Gox hack uitvoerde. Al wie in 2014 een deel van zijn Bitcoins kwijtraakte weet dan direct bij wie ze mogen aankloppen.

Je kan begrijpen dat de crypto wereld vandaag in rep en roer staat. Velen bekende crypto twitteraars weten niet meer wie er nu wel of niet gelijk heeft.