Geopolitiek bepaalt de tendens voor beurzen en crypto
Last Updated on 30 maart 2026 by CryptoTips.eu
Volgens een artikel in de Washington Post dit weekend bereiden de Verenigde Staten een grondoffensief van ‘enkele weken’ voor in Iran. Als dat klopt dan kan de olieprijs inderdaad hoger en zullen beurzen en crypto waarschijnlijk verder dalen. Analisten denken dat een doemscenario waarbij Bitcoin valt tot $40,000 per munt niet uit te sluiten valt.
- 🎁 Claim gratis €10 aan crypto bij Bitvavo (vrij te besteden)
- 🎁 Gratis tot 40 USDT bij Bybit (vrij te besteden)
Grondtroepen
Bitcoin en de grote altcoins lopen mogelijk risico nu de oorlog met Iran verder escaleert, zeker gezien de deelname van de Houthi’s aan de strijd en de komst van Amerikaanse grondtroepen in het Midden-Oosten. President Donald Trump wil meer dan waarschijnlijk het cruciale eiland Kharg bezetten en vervolgens de controle over de Straat van Hormuz vrijmaken, een zeevaartroute waar 20% van ’s werelds ruwe olie doorheen gaat.
Echter, de implicaties van zo’n actie zijn dat de olieprijzen de komende weken zullen blijven stijgen, wat meer dan waarschijnlijk zal leiden tot hogere inflatie in de Verenigde Staten en Europa. Als gevolg hiervan zal de Federal Reserve (en de ECB) waarschijnlijk opnieuw een strenger beleid voeren, mogelijk door de rente te verhogen.
Dit zou een verdere daling van Bitcoin inzetten. Steun ligt achtereenvolgens bij $60,000 en daarna $40,000.
Op het moment van schrijven handelt Bitcoin voor $67,000.