Amerikaanse inflatie kan rem zetten op crypto comeback
Last Updated on 12 april 2026 by CryptoTips.eu
We zijn ondertussen 12 April en de maandelijkse return voor Bitcoin is mooi groen met zo’n 5% winst. Als we dat kunnen volhouden is dat een tweede maand op rij en dan is Bitcoin goed op weg om ‘crypto winter’ af te sluiten en zich (normaal gezien) op te maken voor een nieuwe lange bullrun. Stijgende inflatie en een hoge olieprijs kunnen echter een rem zetten op dit mooie vooruitzicht.
- 🎁 Claim gratis €10 aan crypto bij Bitvavo (vrij te besteden)
- 🎁 Gratis tot 40 USDT bij Bybit (vrij te besteden)
Inflatie
Het maandelijkse inflatiecijfer voor maart in de VS werd vrijdagavond bekend gemaakt. Zoals verwacht schoot de inflatie omhoog in maart, te midden van de oorlog tussen de VS en Israël met Iran. De prijzen stegen met 3,3% op jaarbasis en analisten waarschuwen dat dit nog maar het begin is.
Die stijging is de grootste in bijna twee jaar en de eerste echte indicator van de impact van het conflict op de Amerikaanse consumentenprijzen. De Amerikanen dienen rekening te houden met een stijging van 21,2% van de benzineprijs. Vliegtickets waren nu al 14,9% duurder dan een jaar eerder.
Olie
De olieprijzen daalden dan wel nadat Trump een twee weken durend staakt-het-vuren aankondigde, maar blijven wel erg hoog. Zelfs na de aankondiging van de overeenkomst lag de prijs van Amerikaanse ruwe olie nog steeds 10% hoger dan vóór het conflict en bijna 30% hoger dan aan het begin van het jaar.
Als inflatie ook volgende maand hoger uitkomt en olie dan nog steeds boven $100 per vat zou handelen, zal dit een rem zetten op toekomstige investeringen voor beleggers, die waarschijnlijk opnieuw in risk-off modus zouden gaan.
Bitcoin, dat nog steeds gezien wordt als een risicovolle investering, hangt dus opnieuw af van de geopolitiek.